Hakkımızda

Amr Tekstil, 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk yıllarında seccade üretmeye başlayan Amr Tekstil, hızla büyüyerek ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Ürün yelpazesine kumaş, pano,seccade, halı ve kilim de ekleyen Amr Tekstil, bu sayede Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından biri haline gelmiştir.

Yılların tecrübesini yeni neslin enerjisiyle birleştiren Amr Tekstil, ulusal çapta bir firma olma misyonuna hızlı adımlarla yaklaşmaktadır. Hızla büyüyen firmamız, aralarında Amerika, Fransa, İtalya, Rusya, Polonya, Litvanya, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Yunanistan, Dubai, Endonezya, Malezya ve Suudi Arabistan gibi birçok ülkelere döşemelik kumaş ve seccade ihraç etmektedir. En son teknolojiyi kullanarak ürün kalitesini her geçen gün daha da arttıran Amr Tekstil’in başlıca hedeflerinden biri de müşteri memnuniyetidir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında güvenilir bir marka olan Amr Tekstil, gelişen teknolojiye ayak uydurarak makine parkurunu her dönem yenileyerek üretim kapasitesini arttırmaktadır.

Kendi bünyesinde çalıştırdığı ve son moda trendleri yakından takip eden tasarımcılarıyla desenlerde tekstil dünyasında yeni trendler oluşturan öncülük eden Amr Tekstil, tescilli ürünlerinde yurtdışında ihraç ettikleri polyester, akrilik, şönil, keten, pamuk, viskon, yün, polyester şönil, ve fantazi iplikler kullanmaktadır. Yılların tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Amr Tekstil, 2007 yılından bu yana üretiminin yüzde 100’ünü ihraç etmeye başlamıştır.

Yazı ve görsellerin telif hakkı AMR Mensucat'a aittir.
Engin Tasarım